Navigace: Cestování » Průvodce » Itálie » Val di Sole » Pejo

Pejo

- vyhledejte si ubytování v Itálii (více o booking.com)

V klidném horském údolí Val di Pejo v blízkosti městečka Cogolo se nachází lyžařský areál Pejo. Toto menší lyžařské středisko je vklíněno do nádherné přírody a obklopují ho třítisícové vrcholy Ortlerských Alp. Jeho výhodnou polohu jen podtrhuje ta skutečnost, že je odtud kousek do Passo Tonale a asi 10 minut do Marillevy. Pokud tedy patříte mezi velmi náročné lyžaře, tak právě Pejo může fungovat jako ideální výchozí bod při cestě do Val di Sole a jeho světoznámých středisek.

V tomto středisku rozkládá celkem 13 kilometrů sjezdových tratí, které jsou rozděleny na celkem 10 sjezdovek. Čtyři modré sjezdovky jsou určeny pro začátečníky a stejný počet tratí je značen barvou červenou. V Peju nalezneme i dvě černé sjezdovky. Přepravní zařízení jsou schopna obsloužit 6000 lidí za hodinu, přičemž konkrétně se jedná o jednu kabinkovou lanovku, dvě lanovky sedačkové a 3 lyžařské vleky. Nástup do celého areálu se nachází nad vesnicí Pejo v nadmořské výšce 1 400 metrů a pomocí šestikabinkové lanovky se dostanete do úplného srdce celého areálu. Do nejvyššího bodu lyžařského komplexu v Pejo, který se nachází v nadmořské výšce 2 340 metrů, vás dopraví starší sedačková lanovka. Pokud patříte spíše mezi začátečníky, tak jistě oceníte služby cvičné louky, která se nachází u výstupu kabinkové lanovky. Na vrcholu začíná velmi pěkná, panoramaty obklopená, sjezdovka. Pokud budete chtít, tak si klidně můžete sjet pouze její část a nechat se vyvézt zpět nahoru menším vlekem. Od horní části až po úplný konec trasy se střídají mírné úseky prudšími, takže budete mít rozhodně kde odpočinout.

Lyžařská sezona v Pejo trvá stejně jako v ostatních přilehlých středicích od prosince do dubna. Sněhové podmínky zde bývají v tuto dobu velmi slušné.

Skipas pro Pejo

Základní je permanentka platící pouze pro oblast Pejo. Většina návštěvníků si zakoupí skipas, který platí pro lyžování i v Marillevě a Madonně di Campiglio. Skipas Super Skirama vás bude opravňovat k lyžování ve všech 8 střediscích, jež nabízí Skirama Dolomiti Adamello Brenta.

Snowboardisté žádné zvláštní zážitky z tohoto střediska mít nebudou, jelikož zde snowpark absentuje a tak budou moci využít pouze zdejších sjezdovek.

Ti z vás, kteří sem přijedou s běžkami, nepřijdou zkrátka, jelikož se v tomto středisku upravuje zhruba 18 kilometrů běžeckých tratí, které jsou zasazeny do krásného lázeňského areálu, takže určitě stojí za projetí.

V Peju můžete využít dvě bruslařké dráhy a samotný lázeňský komplex nacházející se pod sjezdovkami. Lázně v Pejo Fonti jsou doslova balzámem pro tělo, tyto termální lázně jsou známy od roku 1650 a najdete zde také bazén, termální lázně, solárium a nebo vířivku. Z klasických lázeňských kúr zmiňme například inhalaci či vodoléčbu. Bližší informace o středisku Pejo získáte na www.promoturpejo.it.

Diskuze

téma: Evropa,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Evropa,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: O cestování,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Lázně,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Lázně,
poslední příspěvek: 1. ledna
hotel: FR1020.106.1
od: 22.6. 2013
strava: Bez stravy
do: 29.6. 2013
délka pobytu: 8 dní
hotel: U Nosků
od: 14.12. 2013
strava: Snídaně
do: 21.12. 2013
délka pobytu: 8 dní