Navigace: Cestování » Průvodce » Itálie » Val di Sole » Marilleva - Folgarida

Marilleva - Folgarida

- vyhledejte si ubytování v Marillevě (více o booking.com)

Velmi oblíbeným a nejčastěji vyhledávaným lyžařským střediskem v Itálii je Marilleva - Folgarida. Toto moderní lyžařské středisko představuje právě propojení středisek Marilleva a Folgarida. Nachází se v údolí Val di Sole, v krásné přírodě. Z Prahy je to sem přibližně 770 km. Poblíž lyžařského střediska Marilleva - Folgarida se nachází další oblíbené středisko Madonna di Campiglio, které je s Marillevou - Folgaridou propojeno a rázem tak můžete projíždět po dalších 60 kilometrech tratí.

Více než 120 km lyžařských tratí

Každý lyžař, ať už jakékoliv úrovně, si tu přijde na své. A nejen lyžař, pro snowboardisty je tu k vydovádění připraven a udržován snowpark s U-rampou. Dohromady tu na vás tedy čeká cca 120 kilometrů lyžařských tratí. Z toho je 18 sjezdovek označeno modře a jsou dlouhé 17 km, 9 červeně o délce 17 km a 4 sjezdovky jsou černé - pro ty nejodvážnější a nejzkušenější lyžaře - dlouhé 5 km. Běžkaři se mohou proběhnout po 26 kilometrech krásně upravených kvalitních běžeckých tratích.

Středisko Marilleva je uzpůsobeno spíše pro začátečníky, naopak Folgarida je určena pro náročnější a pokročilé lyžaře. Začátek kabinkové lanovky je v Marilleve 1400, odtud se po pár minutách dostanete výše do Marillevy na další lanovky. Centrum lyžařského areálu nabízí výuku v lyžařských školách pro začátečníky. Ti odvážnější lyžaři mohou jet trojsedačkovou lanovkou až na vrchol zvaný Doss della Pessa. Tady najdete spíše boulovitý svah s prudkou sjezdovkou Nera Marilleva.

Ještě prudší sjezdovky pro opravdu náročné lyžaře najdete ve Folgaridě. Tam se dostanete tak, že se sítí lanovek dopravíte do Folgaridy přes vrchol Monte Vigo. Právě co se týče přepravy mezi lyžařskými tratěmi, narazíte tu na kabinkovou lanovku dlouhou 7 kilometrů, sedačkovou lanovku o délce 14 kilometrů a taky vleky dlouhé 5 kilometrů. Za hodinu je středisko Marilleva - Folgarida schopno přepravit až 35 700 osob a to už je pořádná skupinka sportovních nadšenců.

Skipasy

Co se týče skipasů, můžete si vybrat ze tří variant. Ten první platí pouze ve skiareálu Marilleva - Folgarida. Další uplatníte při lyžování ve středisku Marilleva - Folgarida, středisku Pejo a 1 až 2 dny ve skiareálu Madonna di Campiglio. Třetí nabízený typ s názvem „Super Skirama" platí už neomezeně v nejbližších 8 střediscích „Skirama Dolomiti Adamello Brenta".

Pokud vás osloví právě lyžařské středisko Marilleva - Folgarida, je určitě výhodnější, najít si ubytování přímo v Marilleva - Folgarida přesněji v Marilleva 1400. Nejen, že to máte kousíček na sjezdovku, ale také cena ubytování je mnohem výhodnější než v Madonně di Campiglio. Zakoupíte-li si skipas Superskirama, dostanete se na lyžích opravdu všude a nemusíte tak přejíždět ke sjezdovkám skibusem nebo vlastním vozem.

Přednosti lyžařského areálu

V případě, že se na počátku nebo i v průběhu lyžařské sezóny spikne proti nedočkavým lyžařům samo počasí a ne a ne pořádně zasněžit, pak jsou na toto v Marillevě - Folgaridě připraveni. 95% lyžařského areálu je pokryto, dnes už bezesporu nutným, systémem umělého zasněžování. A tak se opravdu nemusíte bát, že vaše lyže zůstanou po celou dobu pobytu schované v hotelu. Lyžařská sezóna probíhá od prosince až do konce dubna a to nejen díky již zmíněnému umělému zasněžování, ale i proto, že jsou sjezdovky orientovány na severní stranu. Pokud vám nestačí lyžovat jen přes den, můžete využít i nočního lyžování. Spousta lyžařských nadšenců si vybírá toto středisko i z toho důvodu, že tu přímo na sjezdovkách najdete nesčetné množství barů a restaurací, kde se můžete v průběhu lyžování občerstvit a posilnit. Co se týče ubytování, je tu velká lůžková kapacita a záleží už jen na vás, čemu dáváte přednost a co je dostupné ve vaší cenové skupině. Ale určitě je z čeho vybírat. Mezi klady tohoto střediska bychom jistě také zařadili rychlou a snadnou dostupnost po upravených kvalitních cestách. Pro více informací si zadejte www.marilleva.it.

Diskuze

téma: Evropa,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Evropa,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: O cestování,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Lázně,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Lázně,
poslední příspěvek: 1. ledna
hotel: PALACIO ESTORIL
od: 23.5. 2013
strava: Snídaně
do: 27.5. 2013
délka pobytu: 5 dní
hotel: FR8020.107.1
od: 29.6. 2013
strava: Bez stravy
do: 6.7. 2013
délka pobytu: 8 dní