Navigace: Cestování » Průvodce » Itálie » Val di Sole » Madonna di Campiglio

Madonna di Campiglio

- vyhledejte si ubytování v Madonna di Campiglio (více o booking.com)

 

 

Madonna di Campiglio

Madonna di Campiglio se za dobu své existence stala doslova mekou všech milovníků zimních sportů. Jedná se o ráj lyžařů i snowboardistů nacházející se v Italských Dolomitech. Ze správního hlediska bychom toto lyžařské centrum zařadili do Trentina, konkrétně do provincie Trento. Právě Brestské Dolomity poskytují Madonně di Campiglio ty nejlepší předpoklady ke skvělému lyžování a užívání si slunečného zimního počasí.

Ubytování

V oblasti Madonna di Campiglio turisté vyhledávají Hotel Miramonti, Residenci Antares, Residenci Des Alpes 2, Albergo Fortini či Hotel Canada Pinzolo.

Sjezdové tratě ve středisku Madonna di Campiglio

Sjezdové tratě dosahují celkové délky 59 kilometrů. Podél tratí jsou rovnoměrně rozeseta sněhová děla, která jsou schopna pokrýt sjezdovky až z 86 procent.

K přepravě konkrétně slouží 5 lanovek kabinkových, které jsou vypolstrované a velmi pohodlné, 12 sedaček a 5 lyžařských vleků. Těchto 22 přepravních zařízení je schopno obsloužit za hodinu celkový počet 33 200 lidí. Nadmořská výška, v níž se sjezdovky Madonna di Campiglio nacházejí, se pohybuje v rozpětí od 1 513 do 2 504 metrů. Převýšení celého areálu je vyčísleno na 991 metrů. Černých sjezdovek pro ty nejlepší lyžaře a snowboardisty nabízí Madonna di Campiglio celkem 5 o délce šesti kilometrů. Červených sjezdovek určených středně pokročilým lyžařům se zde nachází 13 a jejich délka činí 19 kilometrů. Nejvíce tratí je označeno barvou modrou, a to 18. Modré sjezdovky jsou dlouhé 28 kilometrů a jsou vynikající jak pro začátečníky, tak také třeba pro nenáročné lyžaře či mírně pokročilé děti.

Jestliže si libujete v neortodoxní jízdě, tak určitě nevynecháte místní snowpark. Právě ten je ideálním místem k extrémnější jízdě jak na lyžích, tak také na snowboardu. Najdete zde několik tradičních i méně známých překážek. Určitě bychom měli upozornit také na některé známější sjezdové tratě, které opravdu stojí zato si projet. Každoročně se sem sjíždí světová lyžařská elita, aby změřila své síly v různých alpských disciplínách. Jezdí se tady závody Světového poháru ve sjezdovém lyžování, a to jak na tratích slalomových, tak také sjezdových.

Asi nejproslavenější místní sjezdovkou je ta s názvem 3-TRE. Ta se spouští z vrcholku Palon, který se nachází v nadmořské výšce 2 123 výškových metrů. Tato trasa slouží právě k účelům světového pohárů a jezdí se na ní slalom. Z dalších tratí nemůžeme rozhodně vynechat trať Amazzonia. Ta láká nejen svou délkou přes tři kilometry, ale také poměrně ostrým sklonem. Ostatně skutečnost, že se začíná na Pradalagu mluví za své. Svahy Madonny do Campiglio vás jistě také uchvátí okolní přírodou. Sjezdovky jsou protkány jak planinami, tak také lesními porosty. V tomto středisku velmi často svítí zimní slunce, takže se lyžuje pod naprosto azurově modrou oblohou.

Z dalších možností využití místních svahů bychom měli připomenout také možnost nočního lyžování, které toto středisko také nabízí. Pokud si přijedete užít do Madonny di Campiglio běžky, tak také určitě nepřijdete zkrátka. Připraveno pro vás bude celkem 54 kilometrů profesionálním způsobem upravených tratí. Jestliže budete mít všeho lyžování dost a budete chtít změnit pohyb, tak si klidně můžete půjčit terénní čtyřkolky a vyjet s nimi na výlet po zasněžených horských cestách. Pokud máte rádi skialpinismus, tak si jistě přijdete na své díky mnoha značeným trasám umožňujícím vám jet volným terénem.

Lyžařská sezóna v tomto středisku začíná již na začátku prosince a konči ve druhé polovině dubna. Když panují velmi dobré sněhové podmínky, tak se lyžovačka může protáhnout klidně i do května. Skipas na jeden den vás vyjde na 39 eur a na šest dní 208 eur. Ceny se odvíjejí od toho, jestli sem zavítáte mimo sezonu anebo v jejím průběhu.

Milujete-li procházky horskými středisky, tak právě Madona di Campiglio bude pro vás zaslíbeným místem. Promenáda v Madoně je velmi pěkná a navíc se tady nachází několik obchodů se značkovým zbožím.

Madonna di Campiglio láká i svou historickou hodnotou. Právě ona se stala jedním z míst, kam pravidelně jezdil císař František Josef i manželkou Sissi. Vydat se také můžete na zajímavý výlet k nedalekému jezeru Garda. Za několik desítek minut chůze se dostanete v podstatě z hor do subtropů. Jinak zvláštností také určitě nebude, když potkáte v tomto středisku některou z celebrit. Lyžovat sem jezdí například Michael Schumacher. Více se dozvíte na www.campiglio.it.

Kam dál?

Kam dál?

- aktuální zájezdy do Madonna di Campiglio
- zájezdy na poslední chvíli do Madonna di Campiglio

Diskuze

téma: Evropa,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Evropa,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: O cestování,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Lázně,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Lázně,
poslední příspěvek: 1. ledna
hotel: Rezidence Ambiez
od: 13.7. 2013
strava: Bez stravy
do: 20.7. 2013
délka pobytu: 8 dní
hotel: Rezidence Ambiez
od: 24.8. 2013
strava: Bez stravy
do: 31.8. 2013
délka pobytu: 8 dní