Navigace: Cestování » Průvodce » Itálie » Val di Sole

Val di Sole

- vyhledejte si ubytování ve Val di Sole (více o booking.com)

Val di Sole je největším zimním areálem, který se rozkládá v Dolomitech Brenta. Překlad názvu Val di Sole představuje Slunečné údolí. Ve skutečnosti se opravdu jedná o oblast, která je doslova protkána všudypřítomným sluncem. V kombinaci s nádhernými sjezdovými tratěmi jednotlivých středisek, které v sobě sdružuje to nemá chybu.

Z geografického hlediska Val di Sole řadíme na pomezí Lombardie a Trentina. Do údolí Val di Sole řadíme zimní centra Ponte di Legno / Passo Tonale, Madonna di Campiglio, Marilleva / Folgarida, Pinzolo, Pejo a Monte Bondone. Celá plocha sjezdových tratí ve Val di Sole zabírá 340 kilometrů. Nalezneme zde přes 100 různých přepravných zařízení od lyžařských vleků počínaje, kabinkovými a sedačkovými lanovkami končeje. Zimní období zde znamená opravdový turistický ruch, jelikož se sem sjíždí davy lyžování chtivých lidí od prosince do dubna, to v místních střediscích zpravidla trvá turistická sezona. Výjimku tvoří ledovec Presena, který se nachází ve výšce 3 018 metrů a lyžovat se zde dá počas celého roku. Jestliže se tedy rozhodnete, že sem vyrazíte v létě, tak by to neměl být problém. V údolí se můžete kochat krásnou alpskou přírodou a na ledovci obout lyže a opalovat se. Když se zmíníme o nadmořské výšce areálů celého Val di Sole, tak ta se pohybuje od 900 do 2585 metrů. Výjimku tvoří snad jen onen zmíněný ledovec.

Výhoda z hlediska samotného lyžování, tak ta spočívá hlavně v jednotné permanentce, která se jmenuje Skirama a nebo Super Skirama. Pokud si tento skipas zakoupíte, tak budete oprávněni jezdit ve všech střediscích, která jsou součástí Val di Sole.

Když se zmíníme o nejzajímavějších místech ve Val di Sole konkrétně, tak na prvním místě by mohla být Madona di Campiglio, kde se jezdí Světový pohár ve sjezdovém lyžování na sjezdovkách, které si počas sezony můžete vyzkoušet na vlastní pěst.

Millovníci snowboardu jistě nepohrdnou střediskem Marilleva / Folgarida. Na zdejší U- rampě se v roce 1999 jezdilo mistrovství světa.

Passo Tonale se kromě toho, že funguje jako výchozí bod na ledovec Presena disponuje krádnými dlouhými sjezdovými tratěmi. Jako příklad bychom mohli uvést sjezdovku Paradiso, která měří celkem tři kilometry.

Val di Sole nabízí také množství tras pro běžkaře. Okruhy jsou vždy perfektně strojově upravené a milovníci bílé stopy si zde jistě přijdou na své.

Ve Val di Sole se nacházejí také termální prameny, které slouží jako ideální místo k regeneraci po vyčerpávajícím lyžování. Ostatně o těchto pramenech věděli již starověcí Římané, kteří si zde vybudovali lázně. Val di Sole také nabízí širokou škálu ubytovacích možností od hotelů až po apartmány. Pro bližší informace si prohlédněte oficiální stránky Val di Sole www.valdisole.net.

Kam dál?

- aktuální zájezdy do Val di Sole
- zájezdy na poslední chvíli do Val di Sole

Diskuze

téma: Evropa,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Evropa,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: O cestování,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Lázně,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Lázně,
poslední příspěvek: 1. ledna
hotel: Garni Bonsai
od: 25.8. 2013
strava: Snídaně
do: 1.9. 2013
délka pobytu: 8 dní
hotel: Grand Hotel Molveno
strava: Polopenze
od: 14.6. 2013
délka pobytu: 3 dny
do: 16.6. 2013