Navigace: Cestování » Průvodce » Itálie » Sella Ronda » Val Gardena

Val Gardena

- vyhledejte si ubytování ve Val Gardeně (více o booking.com)
- aktuální nabídky lyžařských zájezdů do Val Gardeny

Proslulé zimní středisko Val Gardena se rozkládá v údolí Gröden a najdete zde vše, co lze jen od zimního alpského střediska očekávat. Centrálními obcemi Grödenského údolí jsou St. Christina, Wolkenstein či Wolkenstein.

Val Gardena nabízí nádherné sjezdovky, které jsou doslova prosluněné žárem zimního sluníčka, jež je zde v podstatě součástí místního koloritu. Ve Val Gardeně najdeme celkem úctyhodných 176 kilometrů sjezdovek. Převládají zde sjezdové tratě červené barvy, zabírají celkem 106 kilometrů. Modré sjezdovky určené pro nenáročné lyžaře a snowboardisty se rozkládají na ploše 45 kilometrů. Nejnáročnější sjezdy označené černou barvou zabírají celkem 25 kilometrů.

Přepravní kapacita je představována jednou velkou pozemní lanovkou, 2 velkými kabinkovými lanovkami, 7 menšími kabinkami, 46 sedačkovými lanovkami a 29 lyžařskými vleky. Délka lyžařské sezony zde trvá od prosince až do dubna.

Známá místa a sjezdovky ve Val Gardeně

Mezi nejzajímavější místa ve Val Gardeně patří třeba nádherné sluncem prosvícené svahy Secedy a nebo na sníh bohaté tratě v Campinoi. Jestliže milujete to nejkvalitnější možné lyžování, tak určitě nepohrdnete nejdelší sjezdovkou určenou k obřímu slalomu, která se vůbec v Dolomitech nachází, jmenuje se Gardenissima a jedná se o opravdovou perlu mezi sjezdovými tratěmi podobného typu. Milovníci carvingu jistě využijí celé šíře místních sjezdovek. Nedostatku sněhu se rozhodně bát nemusíte, jelikož místní technici jsou schopni zaopatřit umělým sněhem drtivou většinu sjezdovek. Pokud budete chtít využít sjezdovek okruhu Sella Ronda, tak po zakoupení skipasu Dolomiti Superski budete mít cestu otevřenou.

Zmínit bychom se měli určitě o cenách. Když se rozhodnete lyžovat na zdejších svazích jeden den, tak zaplatíte 41 euro. Za šestidenní lyžování dáte 205 eur. Určitě si pořádně prostudujte jak podmínky ubytování, tak také možnosti využití různých přepravních zařízení. Pokud budete pozorní, tak se dá narazit na velmi lákavé zajímavé balíčky plné slev a možnosti lyžování zdarma za určitých podmínek.

Pro běžkaře má Val Gardena také velmi příznivé podmínky. Projeďte se zejména po stezce vedoucí z Langentalu do Volkensteinu. Na krásné horské plošině lze také nalézt velmi pěkné terény. Dostupné jsou ze střediska St. Christina pomocí lanovky.

Jestli se řadíte mezi příznivce snowboardingu, tak Val Gardena není tím úplně ideálním místem, nicméně funpark zde zbudovali a byla by škoda jeho služeb nevyužít. Využít byste určitě měli několika překážek při boardercrossu.

Až budete mít celého lyžování dost, tak určitě zavítejte do aprés-ski. Můžete si klidně zabruslit, zahrát třeba tenis či squash anebo se věnovat poznávání místních hospůdek a restaurací. K dispozici vám bude také několik fitness center. Když se zmíníme o ubytování, tak Val Gardena bude schopna uspokojit požadavky i té nejnáročnější klientely. Odpovídat tomu ale bezesporu budou i ceny, které jsou poměrně vyšší. Bližší informace o tomto středisku najdete na www.valgardena.it.

Kam dál?

- prohlédněte si zájezdy do Val Gardeny
- vydejte se na dovolenou se slevou do Val Gardeny

Diskuze

téma: Evropa,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Evropa,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: O cestování,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Lázně,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Lázně,
poslední příspěvek: 1. ledna
hotel: LORES
od: 31.8. 2013
strava: Bez stravy
do: 7.9. 2013
délka pobytu: 8 dní
hotel: Parc Hotel Miramonti
strava: Polopenze
od: 22.5. 2013
délka pobytu: 8 dní
do: 29.5. 2013