Navigace: Cestování » Průvodce » Itálie » Sella Ronda » Val di Fassa

Val di Fassa

- prohlédněte si ubytování ve Val di Fassa (více o booking.com)
- aktuální nabídky lyžařských zájezdů do Val di Fassa

Val di Fassa je lyžařským komplexem, který se nachází v srdci Dolomit. Toto údolí je doslova vklíněno mezi dva horské masivy, jimiž jsou nejvyšší zdejší hora Marmolada s nadmořskou výškou 3 343 metrů a Gruppo del Sella. Jde o jedno z nejkvalitnějších, a tím pádem i nejvyhledávanějších středisek, které se vůbec v celé Itálii nacházejí.

Tratě ve Val di Fassa

Nadmořská výška ve Val di Fassa se pohybuje od 1320 do 2945 metrů a převýšení sjezdovek činí 1625 metrů. Naleznete zde celkem 124 kilometrů stoprocentně upravovaných sjezdových tratí. Nejvíce z nich je označeno červenou barvou, a to celkem 93 kilometrů. Modré sjezdovky určené začátečníkům a nenáročným lyžařům zabírají plochu 24 kilometrů. Pokud si budete chtít zajezdit na černých sjezdovkách, tak těch je tady celkem 7 kilometrů. Přeprava je zajištěna dostatečným množstvím přepravních zařízení, z nichž mají převahu lanovky. Kabinkových lanovek tady bylo zbudováno 11 a sedačkových 26. Vše doplňuje ještě 16 vleků. Celková přepravní kapacita říká, že za hodinu jsou místní lidé schopni obsloužit 79 500 osob.

Poměrně příjemné je místní středisko Ciampac, kde sice nenajdete ty nejdelší a nejvyhlášenější sjezdovky, ale budete jezdit v soukromí. Dostat se můžete do Passo Costalunga a nebo Pozza di Fassa. Pokud budete chtít, tak se z Val di Fassa pohodlně dostanete na okruh Sella Ronda. Pokud si zakoupíte skipas Dolomiti Superski, tak se kromě Sella Rondy budete moci podívat i do několika dalších středisek, která stojí za návštěvu.

Jedním z hlavních lákadel Val di Fassa jsou především různé balíčky, které zajišťují třeba bezplatné lyžování dětí a podobně. Skipas vás bude stát v období hlavní sezony 37 euro za denní lyžování a 171 euro za lyžování na šest dní.

Sněhové podmínky zde bývají velmi dobré a sezona na místních svazích začíná klasicky v prosinci a končí v dubnu. Patříte-li k milovníkům bílé stopy, tak si budete moci projet 50 kilometrů profesionálně upravovaných tratí, které se nacházejí v celém údolí. Snowboarďáci jistě nepohrdnou dvěma funparky, které jsou ve střediscích Belvedere/Canazei a Ciampac/Alba. Velmi zajímavé terény skýtá celá Sella Ronda i pro skialpinisty a vyznavače plnohodnotného carvingu. Sjezdovky jsou velmi široké, což vás ke carvingu přímo vybízí.

Když si budete chtít přečíst o Val di Fassa něco více, tak navštivte internetové stránky tohoto střediska na adrese www.fassa.com.

Diskuze

téma: Evropa,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Evropa,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: O cestování,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Lázně,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Lázně,
poslední příspěvek: 1. ledna
od: 15.6. 2013
strava: Snídaně
do: 22.6. 2013
délka pobytu: 8 dní
hotel: Kamelya World Holiday Village
strava:
od: 24.7. 2013
délka pobytu: 12 dní
do: 4.8. 2013