Navigace: Cestování » Průvodce » Itálie » Sella Ronda » Arabba

Arabba

- prohlédněte si ubytování v Arabbě (více o booking.com)
- aktuální nabídky lyžařských zájezdů do Arabby

ArabbaArabba je střediskem, které je označováno jako Arabba-Marmolada, jelikož se vyznačuje částí, která se nachází na ledovci Marmolada. Arraba tvoří komplex sjezdovek, které jsou volně napojeny na samotnou královnu Dolomit - Marmoladu, tak také na další sjezdovky řadící se do okruhu Sella Ronda. Pokud se rozhodnete, že Arabba bude vaším výchozím bodem při objevování krás Dolomity Superski, tak rozhodně neprohloupíte. Právě tato oblast se nachází v srdci okruhu Sella Ronda a na lyžích můžete pohodlně dojet třeba do Alta Badie, Val Gardeny či Val di Fassa.

Více než 60 tratí

Středisko se nachází v nadmořské výšce v rozmezí od 1446 do 3625 metrů. V nabídce tohoto velmi známého a navštěvovaného lyžařského centra figuruje celkem 60 sjezdových tratí. Celkový počet kilometrů je 62. Modré sjezdovky tvoří celkem 25 kilometr, červené 28 a sjezdovky nejnáročnější, tedy černé, jsou dlouhé celých 9 kilometrů. Přepravní kapacita střediska je zajištěna pěti velkými lanovkami kabinkovými, dále dvěma menšími kabinkovými lanovkami a 15 lanovkami sedačkového typu. Vše doplňuje ještě 8 vleků. Využít můžete také služeb skibusů, které zde pendlují téměř bez omezení.

Pokud se budeme zabývat charakterem místních sjezdovek, tak většina z nich se sobě velmi podobá, jelikož začínají strmějším úsekem, který je poměrně náročnější a je určený pro velmi dobře lyžující jedince. Tento úsek se potom rozpadá do tratí označených červenou a modrou barvou. Když si ale budete chtít užít prudkých svahů, tak klidně budete moci zvolit i sjezdovky černé. Jestliže milujete freeride, tak si na zdejších sjezdovkách příliš neužijete, jelikož se zde volné terény snad vůbec nenacházejí. Snowboardisté se sjíždějí snad jen pod kabinkovou lanovkou u Sass Pordoi, jinak jim místní sjezdovky také příliš nesvědčí. Jestliže se rozhodnete, že na zdejší svahy vezmete celou svou rodinu, tak moc dobře neuděláte, jelikož svahy nejsou určeny pro úplné začátečníky. Když už ale přijedete s malými dětmi, tak se vydejte do průsmyku Campolongo.

Cena skipasu určeného na jednodenní lyžování je stanovena na 41 euro. Týdenní permanentka vás bude stát 220 euro. Mimo sezónu se ceny pochopitelně liší. K ubytování je ideálním místem vesnička Malga Ciapela ležící přímo pod Marmoladou. Pro přesnější informace o tomto středisku si zajděte na domovské stránky Arabby www.arabba.it.

Diskuze

téma: Evropa,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Evropa,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: O cestování,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Lázně,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Lázně,
poslední příspěvek: 1. ledna
hotel: Doma vila
od: 21.6. 2013
strava: Bez stravy
do: 30.6. 2013
délka pobytu: 10 dní
hotel: Delphin Palace De Luxe
strava:
od: 11.5. 2013
délka pobytu: 9 dní
do: 19.5. 2013