Navigace: Cestování » Průvodce » Itálie » Sella Ronda » Alta Badia

Alta Badia

- prohlédněte si ubytování v Alta Badii (více o booking.com)
- aktuální nabídky lyžařských zájezdů do Alta Badie

Středisko Alta Badia se stalo místem, které představuje doslova tu nejvyšší kvalitu lyžování v Italských Dolomitech a v Alpách jako takových vůbec. Alta Badia je velmi známým centrem, které se rozkládá mezi La Villou a S. Cassianem. Jedná se o jedno z největších středisek, které se nacházejí na světoznámém okruhu Sella Ronda. Pokud si pořídíte skipas Dolomiti Superski, tak nebudete mít nejmenší problém absolvovat celý okruh a možná ještě nějaký ten kilometr navíc.

Sjezdovky v Alta Badii

Nachází se tady pisty o celkové délce 130 kilometrů - 70 kilometrů zabírají tratě pro začátečníky a nenáročné lyžaře označené modrou barvou. Červených sjezdových tratí v tomto středisku napočítáte celkem 53 kilometrů a 7 kilometrů sjezdovek je určeno pouze těm nejnáročnějším lyžařům. Ostatně jsou to právě oni, kteří se vydají na tratě označené černou barvou. Přepravní podmínky jsou v tomto středisku doslova luxusní, jelikož jsou zajišťovány nadstandardním počtem lanovek a vleků. Nachází se zde jedna pozemní dráha pojímající velké množství lyžařů, 8 větších kabinových lanovek a 29 kabinových lanovek menších rozměrů. Sedaček zde nalezneme 29, což je doslova uchvacující počet. Vleků je pouhých 12. Lyžování si na místních svazích můžete užívat od prosince až do Velikonoc. Skipas vás bude stát celkem 40 euro za den. Lyžování trvající šest dní vás vyjde na 201 euro.

Alta Badia je jako stvořená pro milovníky carvingového lyžování. Místní sjezdové tratě jsou velmi široké, a tak si zde můžete lyžování doslova užívat. Pokud patříte k lyžařům náročnějšího kalibru, tak navštivte sjezdovku, na které se jezdí každým rokem závody Světového poháru ve sjezdovém lyžování, nachází se v části La Ville a nazývá se Gran Rosa. Rozmanitost sjezdovek není sice nikterak vysoká, nicméně tratě jsou velmi dobře upravené a disponují krásnými výhledy na okolní alpské velikány. Kolem sebe uvidíte klenout se vrcholy Sasso Lungo s nadmořskou výškou 2 665 metrů anebo Lagazuoi s výškou 2 778 metrů. Jestliže máte rádi aprés ski jako zpestření lyžařského programu, tak o něj určitě nebudete v Alta Badii okradeni. Postaveno tady bylo také několik horských hospůdek, které jsou velmi vyznávaným terčem jak zdejších lidí, tak také zahraničních turistů.

Kam dál?

- prohlédněte si zájezdy do Alta Badia
- vydejte se na dovolenou se slevou do Alta Badia

Diskuze

téma: Evropa,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Evropa,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: O cestování,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Lázně,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Lázně,
poslední příspěvek: 1. ledna
hotel: Costaces Hütte
od: 19.10. 2013
strava: Bez stravy
do: 26.10. 2013
délka pobytu: 8 dní
hotel: Costaces Hütte
od: 23.11. 2013
strava: Bez stravy
do: 30.11. 2013
délka pobytu: 8 dní