Navigace: Cestování » Průvodce » Itálie » Sella Ronda

Sella Ronda

- vyhledejte si ubytování v Itálii (více o booking.com)
- prohlédněte si aktuální nabídku lyžařských zájezdů

Mnozí by se mohli mylně domnívat, že Sella Ronda je název pro jedno středisko. Není tomu tak, jelikož toto sousloví se stalo synonymem pro soubor několika nejznámějších a asi nejvýznamnějších lyžařských středisek, které se v Dolomitech vůbec nacházejí.

Střediska okruhu Sella Ronda

Jedná o takové lyžařské ráje jako jsou Alta Badia, Arabba, Val di Fassa či Val Gardena. Právě spojením těchto velkých a proslulých lyžařských areálů vznikl jeden velký komplex, ve kterém si po zakoupení skipasu můžete jezdit, kde se vám zachce. Propojenost těchto areálů není jen v tom, že se pomocí lanovek, vleků anebo skibusů lze projet v na kterémkoli místě v tomto areálů, ale také v tom, že byl ujednán jeden skipas s názvem Dolomiti Superski, díky němuž získáte v této oblasti naprostou volnost pohybu, a to nejen na Sella Ronda, ale ještě na některých jiných sjezdovkách.

Nekonečné možnosti sjezdování

Celá oblast Sella Ronda disponuje neuvěřitelnými 550 kilometry nádherně upravených svahů, ze kterých vám budou oči přecházet. Přepravní kapacita je také úctyhodná a tvoří ji celkem 215 lanovek. Při tomto počtu zařízení jsou místní schopni pomoci přepravě 240 000 osob za hodinu. Nadmořská výška celého areálu Sella Ronda se pohybuje v rozmezí od 1 132 do 3 342 metrů. Sella je označení pro mohutný horský masiv, který velmi nápadně připomíná stolovou horu ležící na Australském kontinentu. Ronda je italské označení pro okruh.

Sella Ronda ve svém původním slova smyslu byla skutečně jakýmsi okruhem okolo již zmiňovaného vrcholu. Jednalo se o turisticky velmi atraktivní záležitost, která disponovala mnoha krásnými výhledy.

Dnes je tento okruh propojen různými lanovkami a díky tomu lze projet za jeden den. Celá trasa zabírá celkem 40 kilometrů. Vyjet byste měli již v ranních hodinách, jelikož počítat musíte s různými prostoji věnovanými obědu či večeři.

Co tedy Sella Ronda nabízí? Kromě krásných svahů věnovaných všem vyznavačům lyžování také možnost carvingu na velmi širokých svazích a nebo jízdu volným terénem. Na své si určitě přijdou také skialpinisté a vyznavači běžeckého lyžování, kteří najdou strojově upravené trasy ve všech střediscích, která jsou součástí Selly Rondy. Noční lyžování nesmí chybět, užít si ho můžete ve středisku Val di Fassa. Děti jistě ocení zábavní parky, které se mimo Arabby nacházejí ve všech areálech. Internetové stránky Sella Ronda jsou na www.sella-ronda.it.

Diskuze

téma: Evropa,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Evropa,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: O cestování,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Lázně,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Lázně,
poslední příspěvek: 1. ledna
hotel: Gasthof Seestrand
strava: Polopenze
od: 12.5. 2013
délka pobytu: 8 dní
do: 19.5. 2013
hotel: Radisson Blue Fujairah
strava: All Inclusive
od: 11.5. 2013
délka pobytu: 8 dní
do: 18.5. 2013