Navigace: Cestování » Průvodce » Itálie » Dolomity Superski » Valle Isarco

Valle Isarco

- vyhledejte si ubytování ve Valle Isarco (více o booking.com)
- prohlédněte si aktuální nabídku lyžařských zájezdů

Kraj Alto Adige nabízí velmi krásné zimní středisko - Valle Isarco se rozkládá nedaleko dálnice, která protíná Brennerský průsmyk a svou dostupností láká čím dál tím více turistů z České republiky.

Valle Isarco můžeme rozdělit na tři oblasti kolem tří vrcholů, které jsou vyhrazeny pro pěstování různých zimních sportů, především pak ale lyžování a snowboardingu. Tím prvním je Lochtal se svou nadmořskou výškou 2 100 metrů, druhým Gitschberg s 2 512 metry a třetím Plose s 2 465 metry. V tomto lyžařském středisku nalezneme celkem 56 sjezdovek o délce 84 kilometrů. Celkem 30 tratí je červené barvy, 21 modré a zbytek, tedy 5, je věnován lyžařům nejpokročilejším a je značen barvou černou.

Kapacita přepravy na jednotlivé vrcholy v tomto středisku je poměrně dobrá, jelikož Valle Isarco disponuje celkem třiceti přepravními zařízeními. Najdeme zde 5 kabinkových lanovek, 11 sedačkových lanovek a 14 vleků. Dlužni bychom neměli zůstat ani celkovou nadmořskou výšku střediska, která se pohybuje od 777 do 2 512 metrů. Převýšení jednotlivých tratí činí 1 735 metrů.

Známá sjezdovka Tremetsch

Určitě bychom měli vyzdvihnout část kolem vrcholu Plose, jež se vyznačuje sjezdovkou Tremetsch. Ta je absolutně nejznámější a nejproslulejší sjezdovkou v celém jižním Tyrolsku. Tato trať je černá s délkou devět kilometrů.

Hlavním centrem celé oblasti je velmi známé městečko Brixen, které lze spatřit již ze samotné dálnice napříč Brennerem. Navštívit v něm můžete nádherný architektonický skvost v podobě biskupského dómu s proslulými žlutými věžemi.

Lyžuje se zde od prosince do dubna a ceny se pohybují právě v závislosti na tom, jestli sem zavítáte v období sezony a nebo před ní, či po ní. Jednodenní skipas vás vyjde na 36 euro a šestidenní na 184 eur. Pokud si zakoupíte skipas Dolomiti Superski, tak se klidně můžete vydat do nedalekých středisek Plan de Corones / Kronplatz a nebo do proslulé Val Gardeny. Jestliže jste si do tohoto střediska přijeli zaběžkovat, tak budete mile překvapeni trasami, které pokrývají celkem 244 kilometrů. Jedná se o krásné upravované stopy vedoucí kouzelnou krajinou.

Diskuze

téma: Evropa,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Evropa,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: O cestování,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Lázně,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Lázně,
poslední příspěvek: 1. ledna
hotel: Hotel Baía Azul
od: 8.5. 2013
strava: Snídaně
do: 15.5. 2013
délka pobytu: 8 dní
strava: Snídaně
od: 9.9. 2013
délka pobytu: 8 dní
do: 16.9. 2013