Navigace: Cestování » Průvodce » Itálie » Dolomity Superski » Val di Fiemme

Val di Fiemme

- vyhledejte si ubytování ve Val di Fiemme (více o booking.com)

Val di Fiemme je asi nejznámější a jedno z nejnavštěvovanějších italských zimních středisek, které se v poslední hodně oblíbili i čeští příznivci zimních radovánek. Areál Val di Fiemme nalezneme ve stejnojmenném údolí, které leží v krají Trento. Samotné město Trento je vzdáleno od Val di Fiemme 40 kilometrů. Z Val di Fiemme je dobře dostupná také metropole Bolzano.

Sjezdovky ve Val di Fiemme

Právě Val di Fiemme byl přiřknut díky jeho poloze název Brána Dolomit. Nelze přehlédnout zejména obrovský horský masiv Latemar s nadmořskou výškou blížící se ke třem kilometrům. Z jihu Val di Fiemme sousedí s pohořím Lagorai a z východní části s Palou. Soustřeďme se ale nyní na jednotlivé charakteristiky Val di Fiemme. Areál leží v nadmořské výšce v rozmezí od 860 do 2415 metrů a převýšení jeho tratí je 1555 metrů. Celková délka tratí činí 110 kilometrů. Z tohoto počtu je 50 kilometrů označenou červenou barvou, 42 modrou, takže se zde mohou prohánět i začátečníci, a 18 kilometrů je určenou těm nejzdatnějším, jelikož se jedná o sjezdovky černé.

Přepravní kapacita je dost vysoká, což dokumentuje i to, že zdejší vleky a lanovky jsou schopny za hodinu vyvézt 72 100 lidí. Ve Val di Fiemme naleznete 7 kabinek, 27 sedačkových lanovek a celkem 11 vleků. Sjezdovky se otevírají již na začátku prosince a jezdí se tady do konce dubna. Jestliže máte strach ze sněhových podmínek, které jsou každou zimu jiné, tak ve Val di Fiemme je k dispozici tolik sněžných děl, že jsou schopna zasněžit až 60 procent povrchu celého areálu technickým sněhem. Jinak počasí během zimy je velmi slunečné a mnohdy se říká, že zde svítí sluníčko plných 300 dní v roce.

Známé tratě

Když se zaměříme na některé známé sjezdové tratě, tak lyžaři doslova milují Passo Rolle, které se nachází pod vrcholem Latemar. Naopak vyznavači snowboardingu si jezdí užívat zimních radovánek na prknech na sjezdovku s názvem Alpe Cermis. Pokud si koupíte zdejší skipas, který vás bude stát 36 euro na den, popřípadě 184 eur na šest dní, tak v jeho ceně budou započítány pochopitelně i skibusy a v neposlední řadě také lyžování po západu slunce, které se koná na sjezdovce v Zianu. Zaplacený budete mít také ještě navíc vstup do zdejšího plaveckého bazénu, kde se můžete klidně oddávat regeneračním cvičením po celodenním lyžování.

Skvělé místo pro běžkaře

Pokud se řadíte spíše mezi milovníky bílé stopy, tak je pro vás toto místo doslova zaslíbené. Ne nadarmo se tady jezdí každým rokem závody světového poháru v běhu na lyžích.Upravených je celkem 150 kilometrů opravdu kvalitních tratí. Každým rokem se na místních tratích jezdí závod Marcialonga, jehož délka činí 70 kilometrů. Jestliže vklíníte svůj pobyt na konec ledna, tak si jej budete moci vyzkoušet poslední lednovou neděli. Pro více informací o celém středisku navštivte stránky www.visitfiemme.it.

Diskuze

téma: Evropa,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Evropa,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: O cestování,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Lázně,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Lázně,
poslední příspěvek: 1. ledna
hotel: Isis Thalasso & Spa
strava: All Inclusive
od: 1.10. 2013
délka pobytu: 8 dní
do: 8.10. 2013
hotel: CABANAS DE SAO JORGE VILAGE
strava: Snídaně
od: 17.6. 2013
délka pobytu: 8 dní
do: 24.6. 2013