Navigace: Cestování » Průvodce » Itálie » Dolomity Superski » Marmolada

Marmolada

- vyhledejte si ubytování v Itálii (více o booking.com)
- aktuální nabídky lyžařských zájezdů na Marmoladu

Pokud milujete lyžování na ledovci, pak je pro vás středisko Marmolada jako stvořené. Právě Marmolada je absolutně nejvyšším bodem celé italské části Dolomit a mnohdy mu lidé říkají Královna Dolomit. Samotný areál v Marmoladě je pravděpodobně nejžádanější lokalitou, ale i přes tuto skutečnost je schopno si samotné středisko nacházející se u italských malebných vesniček Malga Ciapela zachovat svou původní tvář.

Vynikající místo pro návštěvu sousedních středisek

Marmolada

Délka sjezdových tratí činí úctyhodných 15 kilometrů. Poloha střediska uprostřed Dolomity Superski ho činí vynikajícím výchozím bodem pro návštěvu okolních středisek. Projet si odtud můžete klidně celý okruh Sella Ronda, aniž byste museli sundat lyže. Co se týká rozdělení náročnosti zdejších tras, tak modrá trasa je dlouhá jeden kilometr, červená kilometrů devět a černá sjezdovka se pyšní délkou čtyř kilometrů.

Dopravní kapacita je dostačující a po většinu roku zajišťuje přepravu bez dlouhého čekání. Najdeme zde tři lanovky kabinkové, dvě sedačkové a tři vleky. Pokud se máme zmínit o některé z předností tohoto střediska, tak by jí jistě byla dvanáctikilometrová sjezdovka, která vede z Punta Rocca do Malga Ciapela. Najdeme ji pod názvem Le Bellunese. Mnozí turisté a také novináři ji označují jako naprosto nejkrásnější v celých Dolomitech.

Jestliže máte rádi snowboarding, tak vás jistě potěší jízda volným terénem. Výborné podmínky k freeridu zde panují zejména v zimním období. Co do ceny, skipas na jeden den vás vyjde na 34 euro. Týdenní permanentka stojí 177 euro. Kdybychom se měli zmínit o tom, kdy je ideální čas vjet na Marmoladu, tak sezona zde trvá od března do dubna, tedy celoročně. V letních měsících nicméně bývá problém se sněhem a někdy dochází k tomu, že některé sjezdovky jsou uzavřeny. Je třeba se informovat o aktuálních sněhových podmínkách, které na tomto ledovci momentálně panují. Jestliže se řadíte mimo jiné taky mezi milovníky přírody a historie, tak je pro vás ledovec v Marmoladě doslova stvořený. Marmolada nabízí nádherné panoramatické výhledy do okolních údolí. Pokud budete mít čas mezi lyžování a provozováním jiných zimních radovánek, tak se zastavte v historickém muzeu, které zobrazuje dění v těchto místech za 1. světové války. Velmi slavným se také stal zdejší kostelík nacházející se v Punta Rocca. Posvětil ho sám papež Vojtyla. Více informací o Marmoladě se nachází na www.marmolada.com.

Diskuze

téma: Evropa,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Evropa,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: O cestování,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Lázně,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Lázně,
poslední příspěvek: 1. ledna
hotel: Best Western Premier Bangtao Resort & Spa
strava: Snídaně
od: 21.4. 2013
délka pobytu: 15 dní
do: 5.5. 2013
hotel: Fito Bay
od: 27.8. 2013
strava: Snídaně
do: 6.9. 2013
délka pobytu: 11 dní