Navigace: Cestování » Průvodce » Itálie » Dolomity Superski

Dolomity Superski

- vyhledejte si ubytování v Dolomity Superski (více o booking.com)
- aktuální nabídky lyžařských zájezdů do Dolomity Superski

Dolomity Superski představuje v podstatě velkou lyžařskou oblast zahrnující v sobě několik lyžařských středisek. Tento obrovský lyžařský komplex se nachází v severní Itálii, konkrétně v provincii Trentino. Součástí Dolomity Superski je celkem 12 vyhlášených zimních turistických středisek. Když je budeme jmenovat, tak jsou jimi konkrétně Alta Pusteria, Marmolada, Civetta, Cortina d’Ampezzo, Plan de Corones, Kronplatz, San Martino di Castrozza, Tre Valli, Val di Fiemme, Oberegen, Tesero, Valle Isarco, Val di Fassa, Alta Badia, Arabba, Val Gardena, Alpe di Siusi. Stačí vám, když si zakoupíte jeden skipas a budete se moci užívat všech sjezdovek, které jsou součástí Dolomity Superski. Zakoupit si ale můžete i skipasy jednotlivé, které platí jen pro určitá střediska.

Sjezdovky v Dolomity Superski

Dolomity SuperskiCelková délka sjezdových tratí celého komplexu činí 1 220 kilometrů. Kdybychom se zmínili o přepravních kapacitách střediska, tak na jeho vrchol je schopno vás vyvézt celkově 460 vleků a lanovek. Pro jistotu uvádíme přibližně ceny skipasů na Dolomity Superski. Dospělý zaplatí 45 euro za den, mládež 32 euro a senioři 45 euro. Hodně záleží na tom, kdy se na zdejší sjezdovky vydáte. Pokud tak učiníte před sezónou, tedy někdy v listopadu prosinci, tak se sice nemusíte dočkat všech otevřených sjezdovek, nicméně ceny budou mnohem nižší. Když sem přijedete po sezóně, tak také zaplatíte méně. V období hlavní sezóny, která trvá zpravidla od ledna do konce března, jsou ceny pochopitelně nejvyšší. Získat také můžete některé slevy.

Místo nejen pro sjezdaře

Dolomity Superski je vyhledávanou a velmi oblíbenou oblastí nejen pro lyžaře, ale také pro milovníky snowboardingu a jiných zimních sportů. Z těch bychom mohli jmenovat například jízdu na skútrech, paragliding, lezení po zmrzlých stěnách a ledopádech a v neposlední řadě také bruslení. Upravováno je zde několik bruslařských ploch, které jistě stojí za vyzkoušení. Pokud patříte spíše mezi milovníky běžecké stopy, tak také nebudete jistě zklamání, vždyť zde najdete celkem 1 177 kilometrů strojově upravených běžeckých tratí. Ty se nacházejí v okolí krásných areálů Dolomity Superski, takže budete mít výhled i na samotné sjezdové tratě. Lyžaři si mohou užít zejména různých okruhů, mezi které se řadí například Sella Ronda. Pokud nebudete chtít, tak si nemusíte sundávat lyže při přechodu mezi jednotlivými středisky, jelikož jejich napojení pomocí sjezdovek, či lanovek je stoprocentní.

Více informací o Dolomity Superski se dozvíte na oficiálních stránkách střediska www.dolomitisuperski.com.

Diskuze

téma: Evropa,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Evropa,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: O cestování,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Lázně,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Lázně,
poslední příspěvek: 1. ledna
hotel: Dimore dei Begai - IT3673.450.5
strava: Bez stravy
od: 20.7. 2013
délka pobytu: 8 dní
do: 27.7. 2013
hotel: Club Azur
od: 26.6. 2013
strava: All Inclusive
do: 6.7. 2013
délka pobytu: 11 dní