Navigace: Cestování » Průvodce » Itálie » Aprica

Aprica

- nalezněte ubytování v Aprice (více o booking.com)
- aktuální nabídka lyžařských zájezdů

Jestliže se vydáte do italské provincie Sondrio, tak lyžařské středisko Aprica, které zde leží, nebude jistě špatnou volbou. Aprica je součástí oblasti Valtellina a rozkládá se přesně v průsmyku Passo d'Aprica, který odděluje oblast Valtelliny od Valcamonicy. Aprica je z hlediska své velikosti menším střediskem a s lyžařskými komplexy Dolomity Superski a nebo Skirama Dolomiti Ademello Brenta se nemůže v tomto ohledu srovnávat, najdou si zde to své lidé mající rádi klid a zajímavé sjezdové tratě.

Historie lyžařského areálu

Aprica se řadí k jedněm z nejtradičnějších italských zimních středisek. Počátky tohoto areálu sahají až do roku 1942. Postupem času si Aprica vydobyla své místo na slunci a svého vrcholu dosáhla v sedmdesátých letech. Roku 1975 a 1981 se zde dokonce konaly závody Světového poháru ve sjezdovém lyžování jak mužů, tak i žen. Právě od osmdesátých let zde nastala stagnace, co se rozvoje střediska a infrastruktury týče. Vše se začalo obracet až v posledních letech, kdy se do rozvoje střediska začaly investovat nemalé peníze.

Čím nás tedy sjezdovky v Aprice budou vábit? Celková délka sjezdových tratí v tomto středisku činí 44 kilometrů. 6 kilometrů tvoří sjezdovky nejtěžší, tedy černé, na 16 kilometrech červených tratí se mohou realizovat středně pokročilí lyžaři a snowboardisté. Začátečníci si přijdou na své na trasách označených barvou modrou, ty tvoří zbývajících 22 kilometrů. Právě u sjezdových tratí lze cítit ony investice, které jsme zmiňovali na počátku. Právě 15 kilometrů zde přibylo díky nové součásti areálu v Baradellu. Vybudovány zde byly také dvě čtyřsedačky.

Tímto se v podstatě dostáváme k přepravní kapacitě střediska která činí 24 700 osob za hodinu. Tato kapacita je zajištěna díky dvěma hlavním kabinkovým lanovkám, které jsou schopny propojit centrální oblast Palabione s částí zvanou Mangolta. Další přeprava je zajišťována díky 12 sedačkovým lanovkám, jež jsou vhodně doplňovány 12 lyžařskými vleky. Velkou devízou tohoto lyžařského střediska je bezesporu to, že všechny jeho části jsou propojeny a na úplný vrchol všech sjezdovek je schopen se dostat i mírně pokročilý začátečník, který si poté může vybrat z několika možností, jak celý kopec sjet. Zdejší svahy lákají také svou šířkou, která je ideální jak pro carving, tak také pro lyžování s dětmi. Pokud budete s sebou mít ty nejmenší, tak s nimi klidně můžete vyrazit do několika dětských koutků, kde fungují pojízdné koberce a různé další atrakce. Svahy v Aprice jsou z drtivé většiny orientovány na severní stranu, takže kvalita sněhu bývá zajištěna. Pravda je ale taková, že místní technici jsou schopni všechny svahy, které se v tomto středisku nacházejí zasněžit až z 86 procent. Nedostatku sněhu se rozhodně bát nemusíte.

Sezona zde, stejně jako ve většině ostatních středisek začíná v prosinci a končí v dubnu. Jestliže si ale myslíte, že na své si v Aprice přijdou pouze vyznavači klasického sjezdového lyžování, tak jste na omylu. Jezdí sem také snowboardisté, pro které zde mimo jiné byl vybudovaný speciální park vyznačující se poměrně dobrou kvalitou. Najdeme tady také vynikající podmínky pro milovníky skialpinismu. Ti z vás, kteří spíše milují běžky, v Aprice jistě také nepřijdou zkrátka. Právě pro běžkaře je zde upravováno 15 kilometrů běžeckých tratí. Určitě bychom si měli říct také něco o skipasu a ubytování. Permanentky jsou k mání bohužel jen ty, které platí jen pro Apricu, propojenost skipasu s jinými středisky je tedy vyloučena. Skipas pro oblast Apriky by vám měl bohatě stačit, nejste-li až moc nároční lyžaři.

Důležitá je pochopitelně cena permanentky. Jednodenní lyžování vás přijde na 31 euro. Za šest dní zaplatíte 145 euro. Pokud se rozhodnete zavítat sem mimo lyžařskou sezonu, tak se dočkáte celkem výrazných slev v podobě jednodenního skipasu za 24 euro a šestidenního za 119.

Ubytování v Aprice

Ubytovací střediska jsou všechna v dosahu lyžařského areálu, takže kam budete potřebovat, dojdete v podstatě po svých. Velkou výhodou se bezesporu stala vysoká kapacita ubytování, Aprica může celkem nabídnou poměrně slušných 40 000 lůžek pro turisty. Když si vezmeme, že samotná obec má něco málo přes 1 500 obyvatel, tak se jedná o relativně slušné číslo. V Aprice je k dispozici také plavecký bazén., u něj se také nachází relaxační centrum, takže si můžete dopřát pochopitelně nějakou tu masáž či jiné wellness služby.

Z dalších aktivit určitě zmiňme třeba bruslení, jízdu na sněžných skútrech a nebo jízdu na psím spřežení. Aprica také disponuje několika obchody, takže si můžete v klidu nakoupit. O restauracích, které nabízejí vyhlášené speciality, se ani zmiňovat nebudeme, jelikož jsou samozřejmostí. Budete-li se chtít dozvědět více informací o tomto lyžařském středisku, tak si nalistujete stránky www.aprica.info.

Kam dál?

- prohlédněte si zájezdy do Aprici
- vydejte se na dovolenou se slevou do Aprici

Diskuze

téma: Evropa,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Evropa,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: O cestování,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Lázně,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Lázně,
poslední příspěvek: 1. ledna
hotel: HOTEL FLÓRA
od: 12.5. 2013
strava: Polopenze
do: 19.5. 2013
délka pobytu: 8 dní
Indie » Goa
hotel: Club Mahindra Beach
strava: Snídaně
od: 20.8. 2013
délka pobytu: 9 dní
do: 28.8. 2013