Navigace: Cestování » Průvodce » Itálie » Alta Valtellina » Santa Caterina

Santa Caterina

- vyhledejte si ubytování v Santa Caterině (více o booking.com)

Lyžařské centrum Santa Caterina se nachází u vesničky Santa Caterina Valfurva. Ta se rozkládá v nadmořské výšce 1 730 metrů. Santa Caterina je velmi vhodně vklíněna do krajiny, jíž obklopují alpské velikány lombardské části alpského pohoří. Santa Caterina se z hlediska geografického nachází nedaleko hranic se Švýcarskem a je jednu z oblastí náležících na území Národního parku Stilfserjoch.

Díky své velmi příhodné nadmořské výšce má Santa Caterina o dostatek sněhu každoročně postaráno a sjezdové tratě bývají v provozu již od počátku prosince a lyžuje se až do konce dubna, někdy dokonce i v květnu. Samotná sezona trvá od prosince do dubna. Délka sjezdových tratí zabírá celkem 33 kilometrů. Modré sjezdovky v Santa Caterině se mohou chlubit délkou 5 kilometrů. Pokud se řadíte k lyžařům majícím už nějaký ten kilometr sjezdovek za sebou, tak určitě nepohrdnete červenými sjezdovými tratěmi, jež zabírají délku 27 kilometrů. Černých sjezdovek se zde nachází pouze 1 kilometr. Nejvyšší bod celého střediska se je ve výšce 2 887 metrů nad mořem. Naopak nejníže položené místo v Santa Caterině leží v nadmořské výšce 1 225 metrů.

K přepravě můžete využít celkem 5 vleků. Kabinkové lanovky tady byly postaveny 2 a sedačkové taktéž.

Ze sjezdových tratí bychom měli upozornit třeba na tu, která nese jméno vynikající italské sjezdařky Deborah Compagnoniové, která se zde narodila. Zapomenout bychom neměli ani na trať La Fonte. Důkazem kvality sjezdových tratí může být i to, že se v tomto středisku jezdí každým rokem závody Světového poháru ve sjezdovém lyžování žen. V Santa Caterině je poměrně levně i přesto, že se zde konalo Mistrovství světa ve sjezdovém lyžování. Ubytovat se můžete velmi blízko samotného lyžařského areálu jak v hotelech, tak také v apartmánech a jiných privátních zařízeních. Zakoupit si můžete přímo permanentku platící pro toto středisko nebo skipas určeny pro celý komplex Alta Valtellina. Jestliže dáváte přednost běžeckému lyžování, tak vám bude k dispozici celkem 18 kilometrů profesionálně připravovaných stop.

Mezi další plusy Santa Cateriny určitě řadíme její polohu v bezcelní zóně. Nakupování zde je velmi levnou záležitostí a ve zdejších obchodech seženete spoustu různého tovaru. Bližší informace a Santa Catarině naleznete na stránkách www.santacaterina.it.

Kam dál?

- zjistěte si aktuální počasí a předpověď v Santa Caterině
- aktuální zájezdy do Santa Cateriny
- zájezdy na poslední chvíli do Santa Cateriny

Diskuze

téma: Evropa,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Evropa,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: O cestování,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Lázně,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Lázně,
poslední příspěvek: 1. ledna
hotel: Hotel Milano
od: 20.4. 2013
strava: Polopenze
do: 27.4. 2013
délka pobytu: 8 dní